09.11.2009.
Sezona 2009...

Još jedna triatlon sezona je iza mene. Mogu biti više no zadovoljna. Ove godine osvojila sam Prvenstvo Hrvatske u aquatlonu, postala sam viceprvakinja Hrvatske u olimpijskom triatlonu i osvojila sam naslov državne prvakinje u duplom olimpijskom triatlonu (3km plivanje-80km bicikla-20km trčanje). Ove godine pobjednica sam hrvatskog triatlon kupa, te sam pobijedila i u jednom talijanskom kupu, Circuito Alto Adriatico. Napravila sam ukupno 18 utrka, od toga 11 sprint triatlona, po jednu utrku aquatlona i sprint duatlona, četiri utrke olimpijskog triatlona i jednu utrku duplog olimpijskog triatlona.
Sezona je započela tradicionalnom utrkom sprint triatlona u Trstu, u četvrtom mjesecu, a nastavila se utrkama izvan Hrvatske, u Sloveniji i u Italiji gdje sam nastupala na kupu circuito Alto Adriatico. Nakon toga uslijedila su natjecanja na dva olimpijska triatlona, olimpijski triatlon Rab, u organizaciji triatlon kluba Rival i 26° Triathlon Citta di Bardolino. Na prvenstvu Hrvatske u olimpijskom triatlonu u Zagrebu osvojila sam drugo mjesto i tako postala viceprvakinja Hrvatske. Tokom ljeta natjecanja su se nastavila uglavnom za kup circuito Alto Adriatico u koji je primljena i utrka 3. Kostrenskog triatlona gdje sam osvojila 3.mjesto. U osmom mjesecu sezona se nastavila pobjedama na 2. Međimurskom triatlonu, na državnom prvenstvu u aquatlonu i 6. supetarskom triatlonu na Braču. Sezona završava više no dobro, iscrpljujućom utrkom, prvenstvom Hrvatske u duplom olimpijskom triatlonu na otoku Krku gdje sam pobijedila i postala tako nova tako državna prvakinja. :-)

Iskreno se nadam da zima ove godine neće biti jako hladna i burovita i da Učka neće biti prekrivena oblacima baš stalno, te da će nova godina i nova sezona donijeti neke nove pobjede i dobre rezultate, ali najviše od svega puno zdravlja, pa će i sve ostalo doći samo od sebe.

11° Triathlon Citta di Trieste - 8.mjesto (2.kategorija)